• Fajna roba tour
  • BOKOLOBKA!!!
  • BO Kolobka 3. výroční jízda
  • Pod dubem, za dubem
  • Pyžamko Tour

Halloween - Dušičky tour - Dýňa Tůr

 BO KOLOBKA !!! » Články z výletů » Halloween - Dušičky tour - Dýňa Tůr

 Hópni rovnou ke komentářům

Druhého listopadového dne léta páně 2013 po Kristu máme my "Bo kolobkový trhači" zatrhnuto v kalendáři další akci pod názvem Dušičky tůr a to vše v úžasných převlecích a maskách. Před 8h ranní nasedám v Albrech u ČT do vlaku a jako mimoostravský přeběhlík mířím do Vítkovic, kde se následně připojuji ke skupince našich koloběžkářů v již krásných maskách.

Přiskakujeme do vlaku směr Frýdlant, který již okupují naši další koloběžkáři a vypadá to skoro jak bzukot v úlu. Každý s každým se vítáme a následně drbeme naprosto o všem. Naše malávelká spermie Anežka Jaroušek nám porozdával nafukovací balonky v obalu pro případnou ochranu a naše malá velká čarodějnice Monča nám upekla modré cukrovinky, které sklidily obrovský úspěch a tak v celém vlaku vládla příjemná atmosféra. Po docela velkém zmatku na perónech ve Frýdlantu nasedáme spíše se teda vtláčíme abychom se tam všichni nacpali jako když se mačkají sardinky do plechovky a po asi 10min následně z toho vlaku vypadneme s kolobkou v ruce. Tak se nám v Ostravici velmi zajímavé ksychtíky v parádních oblečcích např. čarodějnice, dýně, jeptiška, motorkář, školačka, kostlivci, spermie, allibaba, králíček azuritek a další.

Stoupáme si za řídítka a napojujeme se na cyklostezku Ostrava - Beskydy a fičíme směr zpátky domů. Trasa nás vede kolem řeky Ostravice, překrásnou cestou obklopenou ještě nádhernější krajinou a také z velké většiny po asfaltu. U různých naučných tabulí a přístřešků máme zastaveníčko na počkání na menší opozdílky a také na neskutečné žrací švédské uzavíratelné krabičky plné samých dobrot od slaného závinu, přes křížaly až po půl ovocného sadu od hrošíka. Postupnými odrazy a pár zastávek přijíždíme k restauraci U Splavu, kde odkládáme naše úžasné stroje a usedáme ke stolům a každý si dáváme do našich pupíků nějaké alko-nealko a dojídáme domácí svačinky.

Ještě předtím než vyrazíme trhat další km tak se sloučíme v jeden hlouček pro společné foto a pak následně i na prulezačce. Razíme kupředu zpátky ani krok a po cyklostezce potkáváme plno cyklistů, chodců, na které cinkáme, máváme a zdravíme a na některých tvářích opravdu kouzlíme úsměvy i rozporuplné reakce od lidí, co neznají srandu.

Pokračujeme kolem Ostravice přes Frýdek Pístek a v určitém úseku již vidíme jenom to, co zbylo z VSH a myslím si, že nejenom ve mne to vyvolalo rozporuplné reakce. Máme lehce pod mrakem, a proto se nám s lehkostí odráží opět mezi přírodu, kde projíždíme listnatými lesy po vskutku příjemné asfaltu. Konečně nějaký kopec se nám objevu v Paskově, kde následně sjíždíme k vlakovému nádraží, ale před tímto sjezdem by tam měl někdo umístit ceduli "Koloběžkáři, jeď opatrně!!!" a to se vymstilo Lence Myšlence, která to tam trochu v jedné zatáčce položila, ale naštěstí to dopadlo fpořádku.

Konečně i já poznávám cyklostezku, kterou jsem vždy objevoval cestou vlakem na Ostravici. Cesta se linula krajinou jak ranní smog nad Ostravou v zimním období a nestačím obdivovat všechnu tu krásu kolem zapříčiněno pestrobarevnou přírodou, která na určitých místech je zasazena v místech, kde jinde jen hopsali lesní démoni. Přejíždíme vodu a míříme k dřevěnému kostelíku, kde máme společné focení a posléze razíme do Zvonírny, kde nás radostně vítají a děláme docela pořádný poprask. Každý si dal opět něco dobrého do pupíčku.

Zábava byla v plném proudu, každý debatoval, popíjel, smál se. Prostě zkrátka a jednoduše nepoznal jsem lepší partyju jako je BO KOLOBKA !!!. Následně se připojuji ke skupince, která to má namířeno kolem nádraží ve Vítkovicích, tak se připojuji a následně se odpojuji. Strachem z okolního prostředí bleskurychle vyběhnu a seběhnu schody a přeskočím do vlaku a už jen hurá dom. Doma na mne čekal déšť a vytoužený oběd. Prostě jak jde o žrádlo, jdou nepodstatné věci bokem.

Tak zas příště bokolobkový trhači …

více fotografií, bude přidáno ve fotogalerii ...

autor článku : Tomáš Jankůj

Komentáře

 Kydnout něco do placu

Vaše jméno:  *
Váš email:  *
Váš web:
Kontrolní součet 3 + 7 = Napište slovy výsledek rovnice
Žádné značky html nejsou povoleny. Vkládejte pouze text
 Hrošík07. 11. 2013 09:31 #6
Jéééé, Ahoj Pájo .... díky za pozdravy. Teď máme v plánu nedělní VŘSR (Velká Říjnová Spanilá Roadmovie) a potom už jenom dle počasí. Ale v prosinci věšíme kolobku na hřebík, takže Pardubky nejsou tak daleko (jede tam Pinďolíno, no ni? ) Můžeš svačinku dovést osobně ;)
 Pája06. 11. 2013 22:24 #5
Ahoj všichni Bokolobčáci, zdravím vás z Perníkova a chci to napsat a vykřičet do celého světa, jak úžasná jste parta!! Těším se na vás a zatím vám všem chci poslat perníkovou svačinu na další vaší akci - alespoň takhle budu s vámi! Prosím o sdělení adresy,kam mohu zásilku poslat. Pozdrav Bo Dlince. Pája z Pardubic.
 Hrošík - www.bokolobka.cz06. 11. 2013 08:53 #4
Fajně nam bylo, fajně se pilo, ani se neblilo, prostě se žilo, shodil jsem kilo, jezdil jsem čilo, chlamal sa milo, a ani nelilo. Komu sa nechtělo, potrapit tělo, jeho chyba!
 Jaroslav Müller05. 11. 2013 17:49 #3
Skvělá jízda se skvělými lidmi...díky všem. Mám vás rád. Jarda
 Vašek05. 11. 2013 13:23 #2
Výlet byl super. rozhodně jeden z nejlepších z letošní sezóny. už se těším na další, i když asi až na jaře bo VŘSR nestihnu...