• Pyžamko Tour
  • Pod dubem, za dubem
  • BO Kolobka 3. výroční jízda
  • Fajna roba tour
  • BOKOLOBKA!!!

Cyklojízda Ostravou k výročí vzniku Československa

 BO KOLOBKA !!! » Články z výletů » Cyklojízda Ostravou k výročí vzniku Československa

 Hópni rovnou ke komentářům

Na Cyklojízdu Ostravou k vzniku Československa jsem započal na parkovišti u OC Fukušima, ano přesně u té vobrovské krabyce. Řekl jsem si, že to projedu centrem a dále po cyklostezce až na nám. Svatopluka Čecha, kde byl v 14:30 sraz. Šinu to kolem té vobrovské krabyce, která je pro architekty něco super, ale mi to připadá jako plácnutí do louže. Na to se napojuje NEW KAROLINA PARK. Vobrovské skloželezobetonové monstrum číslo 2 a kde nic tu nic, krom Rajfky tam nesídlí ani jedna firma, prostě nic. Jen fontána uprostřed si bublá svou ódu na radost. Jedu dál, přejíždím křižovatku a na mne kouká krásná a poněkud vošmudlaná OSTRAVICA. Kdyby ji zachrnánili a místo Fukušimy vybudovali zeleň, bylo by to lepší, ale to ne. Blížím se k centru, teda spíše co z toho zbylo. Zbylo tu to, co tu bylo, jen lidí je tu rapidně méně. Celé centrum udělalo obrat a je to tu takové, jak zaprášená trofej na poličce. Škoda no.
 
Teď ale vážně, trochu lepšího čtení …
Naopak co mne překvapilo a za to dál palec nahoru je cyklostezka kolem Havlíčkova nábřeží a dále do Komenského sadu. Listí šumělo pod nohama a slunce se mihotalo nad hlavou a takměř nic nedokázalo pokazit tak krásnou neděli. V Komenského sadech potkávám BOhrošíka sLenkou Myšlenkou a dále pokračovali jako trio. Vyzkoušeli jsme i cyklostezku na Landek, ale není dokončená, takže zpátky do Přívozu. Včlenili jsme se mezi cyklisty k našim koloběžkářům a po chvilce klábosení to začlo. Nějaký ten proslov, vysvětlení proč jsme se setkali, kde se bude zastavovat aj. pak recitace z Karafiátových broučků a za doprovodu polišie vyrážíme kupředu. Neskutečný štrůdl jsme vytvořili a lidi nestačili koukat co se děje. První zastávka byla u bysty J.A. Komenského, kde jsme si mohli připomenout, jak v našem státě žil a tvořil tak nadčasový člověk, který může nás lidi učit i v dnešní době. Přesouváme se po cyklostezce na Masarykovo náměstí, kde společně zpíváme Ach synku, synku u bysty T.G.Masaryka, a mohli si tak připomenout, komu můžeme děkovat za samostatný stát Československo. Následuje přejezd na hlavní cestu, přes Frýdlantské mosty do sadu doktorky Milady Horákové a uctili jsme její památku minutou ticha. Zbývala poslední zastávka, ke které se přesouváme po Varenské a Českobratrské k Prokešovu náměstí. Při sjezdu z mostu se ale stala nehoda, kdy jeden cyklista přeletěl druhého a vytvořilo to slušnou ránu pro oba. Něco jako v tůr d´Franc. Cinkání koloběžek bylo slyšet na ulice dopředu, proto lidi byli takměř v šoku co se to děje a hlavně proč?. BO!!! Poslední zastávka tedy byla na Prokešově náměstí, kde i já jsem byl v úžasu, jaká byla historie tohoto náměstí. Následovala už jen společné focení a rozloučení každý do svých děr a nor.
 
 
Bylo nás fakt hodně, netroufám si to ani spočítat. Musím na závěr poděkovat za všechny z BO KOLOBKY!!! občanskému sdružení Ostravou na kole za tuhle akci.
 
autor článku : Tomáš Jankůj

Komentáře

 Kydnout něco do placu

Vaše jméno:  *
Váš email:  *
Váš web:
Kontrolní součet 3 + 7 = Napište slovy výsledek rovnice
Žádné značky html nejsou povoleny. Vkládejte pouze text